Jak VUVČ funguje

Co je VUVČ?

Virtuální univerzita volného času Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze nabízí studium jednosemestrálních kurzů v rámci Celoživotního zájmového vzdělávání pro osoby od 18 let do doby odchodu do důchodu.

Jak lze VUVČ studovat?

Studium kurzů VUVČ probíhá individuálně a je zcela online. K výukovým materiálům můžete přistupovat z pohodlí svého domova, kdy chcete, studium kurzu musíte dokončit do 90 dnů od doby prvního přihlášení do kurzu (po zaplacení studijního poplatku). Všeobecné podmínky Virtuální univerzity volného času jsou k dispozici po přihlášení v sekci Pokyny pro studium VUVČ.

Jak se lze zaregistrovat/přihlásit ke studiu VUVČ?

Noví uživatelé portálu vyplní registrační formulář, který je umístěn na titulní stránce portálu v dolní části přihlašovacího okna. Registraci je nutné potvrdit v ověřovacím mailu, který je zaslán na e-mailovou adresu uvedenou při registraci.

Přihlášení ke studiu některého z kurzů VUVČ je dostupné pro registrované uživatele po kliknutí na název kurzu na titulní stránce portálu, případně v boxu "Moje kurzy" na titulní stránce po zvolení možnosti "Všechny kurzy". V následujícím kroku bude uživatel přesměrován na platební bránu.

Kolik studium VUVČ stojí?

Cena kurzů VUVČ je stanovena následovně:

  • snížená sazba 400,- Kč (kurzy Lesnictví, Potraviny a spotřebitel, Pěstování a využití jedlých a léčivých hub)
  • běžná sazba 600,- Kč (ostatní kurzy)

Platba probíhá online prostřednictvím platební brány po přihlášení uživatelskými údaji.

Co kurzy obsahují?

Každý kurz obsahuje:

  • 6 přednášek,
  • 6 dílčích testů vztahujících se ke každé přednášce,
  • 1 závěrečný test shrnující látku celého kurzu.

Přednášky a testy jsou otevírány na základě úspěšného splnění povinností z předcházející přednášky. Nabídku kurzů naleznete v sekci Přehled kurzů.

Co musíte splnit pro získání Certifikátu o absolvování kurzu?

Pro úspěšné zakončení kurzu je nutné splnit min. na 70% všechny testy (dílčí i závěrečný). Na dosažení požadovaného počtu bodů má účastník celkem 10 pokusů u dílčích testů a 5 pokusů u testu závěrečného. Poté je účastníkovi vygenerován a zaslán na e-mailovou adresu Certifikát o absolvování kurzu.

Jak mohu studium VUVČ ohodnotit?

Pro případné hodnocení kurzů, portálu či systému studia VUVČ, připomínky a náměty můžete využít diskuzní fórum Názory a zkušenosti.

Naposledy změněno: Úterý, 18. duben 2017, 14.41